Haber Detayı
26 Eylül 2019 - Perşembe 12:50 Bu haber 1510 kez okundu
 
Ardeşen Ak Parti İlçe Kongresinde Gizli Mücadelede Zafer Kimin Olacak?
Yıllardır tek başına iktidarda olan Ak Parti de kongre heyecanı kendini göstermeye başladı.Özellikle bu heyecanın cumhurbaşkanının memleketi olan Rize ve ilçelerinde kat kat daha fazla yaşanması gayet doğal ve bugün yaşananlarda zaten bunu gösteriyor.
 
 
 
GÜNDEM Haberi


Bu yıl sonu bitmesi beklenen kongreler de kimlerin aday olacağı konusu   açık bir şekilde dillendirilmese de  her ilçede olduğu gibi Ardeşen ilçesin dede şimdiden gündem oluşturmaya başladı.Rize de  Ak Parti siyasetinde suların durgun olmadığı açık bir gerçek.Özellikle  bazı ilçelerde yerel seçim heyecanının maksimum yaşanmasıyla Ak Parti teşkilatlarında   kısmı  küsmelerin hatta bölünmelerin olduğunu Tüm kamuoyu bilmekte bu  bölgelerde kongrenin daha heyecanlı geçeceği tahmin ediliyor.Ak Partinin siyasi, tarihinde görülmeyen  Ak Parti içi gizli ayrılıklar ve sert söylemle,r  gelenek  haline gelmiş, tek liste halinde kongreye, giden  Ak Parti teşkilatlarında farklılıklara yol mu açacak sorusunu beraberinde getiriyor.

Rizenin en büyük ilçelerinden biri olan Ardeşen ilçesinde de durum çok farklı değil her ne kadar  kimse bu gizli çekişmeyi dillendirmese de, her ne kadar herkes biz dava adamıyız dese de, her ne kadar bizim kimseye kırgınlığımız yok dese de, her şey ortada, kırgınlıkta var, kızgın bir mücadelede var.

 Ardesen ilçesinde Ak Parti ilçe başkanlığında  adaylar  kimler  olabilir? Sorusundan ziyade başı çekenlerin, yarın dan beklentisi olanların,  kimleri öne sürecekleri merak konusu,  yanı mücadele vekaletler üzerinden olacak buna uluslararası ilişkilerde "vekaletler savaşı" deniyor tabi ki savaş  sadece bir benzetme yani uzun lafın kısası  kimin adamı öne çıkacak.

Bu kongre seçimlerinin basite alınması çok yanlış olur, bu kongre, Ardeşen de gelecek dönemde, Ardeşen belediye başkan adayının belirlenmesinde ,  Ardeşen den çıkması muhtemel Milletvekili adayını belirleme açısından çok büyük önem taşıyacaktır, çünkü gelecek olan teşkilat "Ben onun arkasında olurum, o aday olmasa ben yokum" şeklinde  emir askerlerinden oluşacaktır.Bundan dolayıdır ki  kafadakiler vekillerini sağlam seçecektir. Vekiller önde yarından beklentisi olan ve yarın Milletvekili veya Belediye Başkanı olmak isteyenler   arkada kalacak  ( bu arada vekil deyince Milletvekili algılanmasın Ardeşen de yarından ümidi olanları kast ediyoruz. Bu ikinci teyİd )

Peki Ardesen de muhtemel adaylar kim işte Ali amacının Mehmet Dayının Ayşe Teyzenin konuştuğu isimler

Yıllardır Ak Partini içnde olan gençlik kolları başkanlığından gelen İbrahım Kutanoğlumu?

Avni Kahyanın koltuğunu teslim etmiş olduğu Mustafa Terzimi?

Arbelsan eski Müdürü Muhammed Özyurt mu?

Yine gençlik kollarından gelen Cemal Ayvaz mı

İller bakansında görev alan eski il genel meclis üyesi Mehmet Yerebakan mı?

Kim bilir beklide şuan Belediye Görevli olan isimlerden biri

Gelecek sayıda diğer ilçeleri masaya yatıralım bakalım orada neler oluyor

Kaynak: Editör:
 
 
 
 
Etiketler: Ardeşen, Ak, Parti, , İlçe, Kongresinde, Gizli, Mücadelede, Zafer, Kimin, Olacak?,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Özlü Sözler
Kardeşim, ancak fikirdir varlığın, gerisi et ve kemiktir bir yığın…


Mevlana
Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Haber Yazılımı