Haber Detayı
19 Eylül 2019 - Perşembe 07:44 Bu haber 247 kez okundu
 
Cengiz Balmuk
53-8 Sınırlı sayılı çay üreticileri yapı kooperatifi başkan adayı Cengiz Balmuk,Cumartesi günü yapılacak olan seçimler için Didihabere özel açıklamalarda bulundu.
 
 
 
PAZAR Haberi


 

Balmuk “ben istanbulda mali muşavir olarak görev yapmakla beraber bir ayağım pazardadır.Buraya geldiğimde Kooperatifte sıkıntıların olduğunu gözlemliyordum.Çevremdeki dostlarımız kooperatifte başkan adayı olurmusun diye sorduklarında neden olmasın diye yola çıktım.

 

Balmuk ,Bir kooperatif paylaşımcı olmalı .herşeyden önce herkesi fakirin sırtından ayakta durmamalı.herkes buradan istifade etmeli ve kooperatife üye olduğundan memnun olmalı.Bu memnuniyeti sağlamak için üyelerimize bir takım faydalar sağlayabilmeliyiz.Fiyat istikrarı sağlamalıyız.Fiyatlar diğer marketlere göre pahalı,ucuz olması gerekiyor.Kooperatifimizin kredibilitesi olmadığı için mal alımlarında sıkıntı yaşıyoruz.Sıkıntı yaşayınca tabi alışlarda da pahalı alıyoruz ve halkada  pahalı yansıtıyoruz.Bunu bir an önce kredibilitesini artırıp tersine döndürmek lazım.

Balmuk ,Kooperatifi çok amaçlı düşünüyoruz.Şimdi sadece marketçilik yapmaktan öte değildir.Biliyorsunuz düğün salonumuz var bu salonu sosyal alanlar olarak kullanacağız.Bu insanlarımızın sosyalleşmeye ihtiyacı var,onuda getirecez.Merkez binamız şu anda 2 katı kullanılmaktadır.bina 5-6 katlıdır.diğer katlar atıl vaziyette.Biz 5 -6 katınıda donatıp AVM haline getireceğiz.Bütün bunları yapmak için öncelikle kredibilitesinin sağlanması lazım.Bu kredibilitesini artırmak için kooperatifimizin sermayesini artırmamız lazım.Bunu yaptığımız anda kredibilitemiz artacak.Şu anda ziraat bankasından 5 milyon civarında subase kredi kullanabiliyoruz.Bunu sağladığımız zaman 10 katına kadar kredi kullanabileceğiz.Şu anda kooperatif bir batağın içine gidiyor.Ne yazık ki 9 aylık icraatta 450 bin civarında zararımız var.Bu gidişle ayakta durmamız imkansız.Buna bir an önce radikal kararlar almamız lazım.

Başkan seçildiğim an ilk yapacağım iş sermaye artırarak kredibilitesini çözmemiz olacak.Ondan sonra fiyat istikrarı sağlamamız lazım.2.marketimizi hazır hale getireceğiz.Biliyorsunuz 2. Marketimiz 9 aydır kapalı.Tamam orası belki yetkisiz açıldı ama bir yanlışı  bir yanlışı ile kapatmamız lazım.Yeni yönetim kolay yolu seçerek 2. Marketi kapattı.

Bugün 28 tane işçimiz var  ve 3 ayda bir çift maaş alıyor.Zamanında alınan bu işçiler tabiî ki fazla.Biz geldiğimizde kolaycılığa kaçıp işçileri çıkarmak değil onlara iş istihdamı yaratacağız.

Şu anda mevcut yönetimimizi dürüst,çalışakan ve güvenilir insanlardan oluşturuduk.

Bu bir olağan kongredir.Ben denetlemedeyim.Şimdiki yönetimle ilk karşı karşıya kaldığım zaman 2.marketin kapanması ile ilgili oldu.Bunu kapatmayın dedik burada bir çok elemanımız var.Bunları nereye kanalize edeceğiz dedik.Yok kapattılar.Kapattınız kapattınız,İşçileri neden çıkarmadınız. Balmuk,30 bine yakın üyemiz var.Maalesef en son seçimde 2 bin küsur oy kullanıldı.Katılımın olması için her kese ulaşmaya çalışıyoruz.

.

Balmuk,kooperatifimizn çocuklarımıza bırakabileceğimiz büyük bir değer olduğunu bilsinler ve bu değere sahip çıksınlar.Bu çok önemli.Bizim  Pazarlılar olarak fazla değerimiz yok.Kooperatifimiz bana göre en büyük değerimiz .Maalesef şu anda çarçur ediliyor.bunu muhafaza etmemiz lazım.” Dedi.

Bilgi ve donanımı ile Pazarın ve bölgenin en büyük kooperatifleri arasında yer alan 53-8 kooperatifine başkan adayı olan Balmuk, Kooperatifi hızlı bir şekilde ileriye taşıyacağı kanaati Pazarda ağırlık basıyor.

 

Kaynak: Editör:
 
 
 
 
Etiketler: Cengiz, Balmuk, ,
Haber Videosu
Diğer Fotoğraflar


Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Özlü Sözler
İçteki kiri su değil, ancak gözyaşı temizler…


Mevlana
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Haber Yazılımı