Haber Detayı
08 Ekim 2019 - Salı 10:29 Bu haber 90 kez okundu
 
Çervatoğlu;Fındıklı Ak Parti İlçe Teşkilatı Başarımızı İstemiyor
CHP Fındıklı Belediye Başkanı Ercüment Çervatoğlu Gazeteci yazar Osman Özgüre çarpıcı açıklamalarda bulundu.
 
 
 
FINDIKLI Haberi


BİR KISIM MEDYA BİZİ ÖCÜ GİBİ GÖRUYOR

KAPISIZ BİR MAKAM ODASI SEMBOLİK DEĞİL

CHP DEN DAHA SOL BİR BİREYİM

KAZANACAĞIMIZI BİLİYORDUK, AMA FARKIN BU DERECE OLDUĞUNU TAHMİN EDEMEDİK

TEŞEKKÜRLER ADNAN ÖZBALABAN

BAL KOVANINA ÇOMAK SOKTUK

AK PARTİ FINDIKLI TEŞKİLATI BİZLERİ ENGELLEMEYE ÇALIŞIYOR

AK PARTI İLÇE BASKANI BİLİNÇLİ OLARAK TOPLANTIYA KATILMADI

MİLLETVEKİLLERİ İLE SAĞLAM BİR İLETİŞİM KURAMADIK

CHP Fındıklı Belediye Başkanı Ercüment Çervatoğlu Gazeteci yazar Osman Özgüre çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Konuşmasının başında Didi gazetesine başarılar dileyen Çervatoğlu "basın,makamlardan bağımsız olmalı. Didi gazetesinin bağımsız ve objektif yayın yapacağına kesin gözüyle bakıyorum ve Didi gazetesinin Karadenizin aydınlık yüzü olacağına inanıyorum" diyerek konuşmasına başladı.

Çervatoğlu bir kısım medyanın kendilerini öcü olarak gördüğünü belirtirken kendisinin muhalif bir kişiliğe sahip olduğunu belirtmesinin ardından Özgürün "siz neye göre veya kime muhalifsiniz şeklindeki sorusuna " Çervatoğlu “ben yolsuzluğa, anti demokratik uygulamalara, yoksulluğa,Cumhuriyet değerlerinin yok olmasına muhalifim "şeklindeki açıklaması dikkat çekiciydi.

Gazeteci yazar Osman Özgürün "sayın başkan makamınıza girildiğinde dikkat çeken detay, makam odanızın  kapısının olmayışı, bu sembolik bir tavır mı yoksa bir takım mesajlarımı içeriyor" şeklindeki soruya  Çervatoğlu "bu makam odasında kapının olmaması sembolik değildir.Bu makam halkın makamıdır, kamunun gizlisi olmaz, Fındıklılılar bize yönetme yetkisini vermiştir,bizlerde bu yetkiyi tüm şeffaflığı ile yerine getirmeye çalışıyoruz.Seçim öncesi çalışmalarımızda bile 22 adayımıza baktık hiçbirinin diğerinden farkı  yoktu. Genç bir ekip oluşturduk.Mahalle mahalle gezdik ve başarıya ulaştık.Bugün bu odada rahatlıkla tüm sorunlar masaya yatırılmaktadır.Bizler liyakate önem verdik, bu masanın etrafında bugün Ak Partili olduğu halde birim sorumlusu arkadaşlarımızda rahatlıkla Fındıklının sorunlarını tartışabilmekteyiz.Bizler göreve geldiğimizde bu isimleri görevden almadık.Bu kapı 5 yıl boyunca herkese açık olacaktır. Vatandaşlarımız bu odaya gelip tüm dertlerini rahatlıkla aktaracaktır" dedi.

 Osman Özgürün "Sayın Başkan üç dönemdir Ak Partinin elinde olan bir belediyeyi CHP olarak aldınız,bu başarının asıl nedeni nedir.Bu başarı şahsi başarınız mı,partinizin başarısı mı,sizden önceki belediye başkanın yanlışları mı,sizlerin bu başarıyı  elde etmenize vesile oldu" sorusuna Fındıklı belediye başkanı Çervatoğlu  "öncelikle geçmişte görev yapmış tüm belediye başkanlarımıza yapmış oldukları hizmetlerden dolayı teşekkür etmek isterim.Bizler bugün onların doğrularının üstüne doğruları inşa ederek çalışmalarımıza yön veriyoruz.Yanlışlarını ise zaten dile getiriyorum.Ben aslında chp nin sol çizgisinden  daha sol eğilimli bir kişiyim.Sürekli ezilenlerin yanında yer aldım.HES lere karşı çıktım,zulme karşı çıktım,bunun etkisi muhakkak olmuştur.Bunun yanında makine mühendisleri odasının yönetimde bulundum,bu görevlerimin de başarımızda etkili olduğuna inanıyorum.Ancak başarı için sadece bunlar tabi ki yeterli değil.Tüm Fındıklı halkı ile el ele verdik,yaşlısı,genci hepsi yanımızda oldu.Bu başarının elde edilmesinde Ak Partinin yıpranması da etkili oldu.Bizden önceki belediye başkanının yanlışları da vardı.Fındıklıda akraba ilişkileri önemlidir.Hangi partiden olursanız olun oylar geçirgenlik sağlamaktadır.Tüm bu etkenlerin birisi eksik olsaydı bugün biz bu başarıya ulaşamazdık,hepsi bir bütün olarak bizleri başarıya ulaştırmıştır" dedi.

Gazeteci yazar Osman özgürün "31 mart gecesi almış olduğunuz sonucu tahmin ediyor muydunuz şeklindeki soruya Çervatoğlu " kazanacağımızdan emindik,ancak bu farkı  açıkçası beklemiyorduk. 8 encümen alacağımızı tahmin ettik, 7 encümen alabildik. 8. encümeni 31 oyla kaybettik. Ben 130 farkla seçimi alabileceğimizi tahmin ediyordum.Elde edilen bu sonuç bizleri memnun etmiştir" dedi.

Belediyede göreve başladıklarında Fındıklı belediyesinin mali durumu hakkında bilgileri olduklarını,  belediyeyi 16 milyon gibi bir borçla aldıklarını belirten Çervatoğlu " bu borçların tamamı iller bankasına olan borçlardır.Piyasaya hiç borcumuz yoktu.Bundan dolayı eski belediye başkanı Adnan Özbalabana bir kez daha teşekkür etmek isterim.Ancak belediyeye ait  bir çok yerin satıldığını da göz ardı etmemek gerekiyor. Bugün Fındıklı belediyesinin kendi hizmet binası haricinde neredeyse hiç bir menkulü yok" dedi.

Konuşmasının devamında göreve geldiklerinde bir ay beklediklerini ve bu beklemenin ardından gelir ve giderleri masaya yatırdıklarını dile getiren Çervatoğlu "6 aylık  gibi kısa bir zamanda 600 bin Tl lik tasarrufta bulunduklarını ve bu tasarrufun tek nedeninin bir çok hizmeti  müteahhit yerine kendilerinin yapmasından kaynaklandığını belirtmesi ise çarpıcı bir noktaydı.Tüm alımlarda birinci tercihlerinin Fındıklılı esnaf olduğunun da altını çizen Çervatoğlu "biz göreve geldiğimizde en büyük sorun çöp,su ve kirli imarlaşma olduğu gerçeği ile karşılaştık ve ilk iş olarak bunların çözümü için mücadeleye başlattık. İller bankası ile 3 milyon yatırım yapılmış olan su alt yapıları bugün kullanılan malzemelerin kalitesizliği nedeniyle patlamaktadır.Bu Fındıklı için büyük sorun teşkil etmektedir" şeklindeki açıklamasının ardından "kentler meydanları ile kimlik kazanır. Bugün Fındıklı da bir kent meydanı yoktur,kentsel dönüşüm çalışması içinde neler yapılabilir bu konu üzerinde çalışıyoruz. Fındıklı sosyal  alanlar açısından da ne yazık ki mağdur olan bir ilçedir,geleneklerimizin geleceğe aktarılması için çalışmalar başlattık öncelikle yeşil altın gümüş deniz festivalini tekrar başlatarak bir sevgi dayanışmasının yolunu açtık" dedi.

Fındıklı Belediye Başkanı Çervatoğlu konuşmasında sık sık Atatürk devrimleri ve Cumhuriyet değerlerine bağımlılığını da dile getirirken merkezi hükümetten destek alacaklarını ümit ettiğini vurguladı. Çervatoğlu konuşmasının devamında "bizleri birleştiren Müslümanlıktır.Müslümanlıkta ötekileştirmek yoktur.Bugün bizlerin bazı çalışmaları engellenmek istenmektedir.Bunun nedeni bugüne kadar bal kovanındaki arılar işliyordu,bazıları da kısmen parmakları ile baldan faydalanıyordu.Ancak bugün arının kovanına çomak sokulmuştur.Ak Parti Fındıklı ilçe teşkilatına bilgilendirme için gittiğimde bizler buranın asıl sahibiyiz.Bizden habersiz bir şey olmaz edasıyla karşılaştık.Cumhurbaşkanımızın ayrıcalık yapmayacağına kesin gözüyle bakıyorum.Bu ayrıcalığı ilçe teşkilatlarındakiler yani siyasiler yapmaktadır”.

Millet bahçesi ismi üzerinde yaşananlara kısaca değinen Çervatoğlu "parkın açılışı bir siyasi organize sonucu gerçekleşmiştir.Biz buna karşıyız,bugün bu parkın isminin değişimi,bir kamuoyu araştırmasının sonucudur" şeklindeki açıklamasına ilişkin Osman Özgürün"  her ne kadar aşırı uç olmasa da toplumun bazı kesimlerince aşırı bir isim olarak yorumlan Kazım Koyuncunun ismini gündeme getirmeniz doğrumuydu" şeklindeki soruya Çervatoğlu "Kazım demek Çernobil demek,Kazım demek nükleere karşı çıkmaktı. Bugün Trabzonspor un marşını da Kazım Koyuncu yazmıştır,demesine ilişkin Özgürün "peki bugün evrensel bazı değerler üzerinde isim yapmış sağcı muhafazakar bir kişinin ismini Fındıklıda   bir yere verir misiniz şeklindeki soruya Çervatoğlu " bugün belediye meclis üyeleri sadece Kazım Koyuncuya değil Atatürk ismine de ret oyu  vermişlerdir.Bizler insanı değerleri ile öne çıkmış sağcı muhafazakar bir kişinin ismini  Fındıklıda bir yere vermekte kesinlikle sakınca görmeyiz ve veririz" şeklindeki açıklaması oldukça dikkat çekiciydi.

Çervatoğlu "bizler göreve gelir gelmez  kadınlardan,esnaflardan ve muhtarlardan oluşan bir meclis kurduk ve bugün bu meclis aktif şekilde çalışmaktadır "dedi.

Çervatoğlu konuşmasının devamında "bugün yabancı dil eğitimi ve farklı bir çok çalışmayı hizmete sokmak istemekteyiz.Ancak Fındıklı Ak Parti teşkilatı bizleri sürekli engelliyor.Onların yapamadıklarını yapmamızı ne yazık ki hazmedemiyorlar.Başarısız olmamızı istiyorlar. Geçtiğimiz gün bir toplantı düzenledik.Tüm siyasi Partilerin ilçe başkanlarını çağırdık.Ak Parti Fındıklı ilçe Başkanı Serkan beyle özel olarak görüştük ve kendisi toplantıya katılacağını bildirdi,ancak daha sonra toplantıya gelemeyeceğini belirtirken MHP nin de aynı tavrı sergilediğini gördük.Bu tavrın kaymakam beyin  belediyemizi ziyaretinde Ak Partili meclis üyelerinin katılmaması şeklindeki devamlılığı bizleri üzmüştür.Fındıklı bir tanedir, ikinci bir Fındıklı yoktur.Bugün Ak Partili milletvekilleri ile ne yazık ki sağlam bir iletişim kuramadık.Ancak büyük projelerde muhakkak ki desteklerini isteyeceğiz.Kendilerinden randevu talebimiz olacaktır.Milletvekillerinin destek olacağına inanıyorum.Ancak şu unutulmamalıdır ki ben asıl gücü Fındıklı halkından alıyorum.Bunu hiç bir zaman unutmayacağım" şeklindeki ifadesi ile Fındıklı ilçesini geleceğe taşıma arzusu içinde olduğunu belirtti.

 

 

Kaynak: Editör:
 
 
 
 
Etiketler: Çervatoğlu;Fındıklı, Ak, Parti, İlçe, Teşkilatı, Başarımızı, İstemiyor, ,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Özlü Sözler
"İşlediğiniz günahları gizlediğiniz gibi, iyilikleri de gizleyiniz "


Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Haber Yazılımı