Haber Detayı
08 Eylül 2019 - Pazar 21:21 Bu haber 212 kez okundu
 
Deremezra Hasat Festivali Gerçekleşti
Bu yıl birincisi düzenlenen “deremezra hasat festivali” yoğun katılımla gerçekleşti.
 
 
 
ARDEŞEN Haberi


Deremezra Hasat Festivaline İlgi Yoğundu Rize'nin Ardeşen Yukarıdurak Köyüne bağlı  Deremezra Hasat Festivaline ilgi, alaka oldukça fazla idi. Organik havza olan Deremezra'ya sadece festival için gelenler gelecek yıl yapılması için tertip komitesine yoğun baskı kurarken, davetliler hasat festivali kapsamında gün içinde yapılan kadınlar arası mısır ayıklama, kara kovanı halatla ağaca çekme, kütük kesme ve yüz yıllardır gelenek olarak süre gelen orta oyunu olarak oynanan geleneksel Kule oyununu seyretme fırsatı yakaladılar.
          Çeşitli yarışmaların ve özellikle organik Deremezra'da yetişen ürünlerin çekilişle dağıtıldığı, bol bol horon oynanarak dostluk halkalarının geniş tutulduğu festivale Karadenizli sanatçılar Engin Orta ve Hızır Acil sahne aldı.
Danışmanı Prof. Dr. Metin Yerebakan, Ardeşen Kaymakamı Ufuk Özen Alibeyoğlu, Ardeşen Belediye Başkanı Avni Kahya, Tunca Belediye Başkanı Ahmet Naci Aytemiz, İlim Yayma Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Çelik, Yalova Üniversitesi Ulaştırma Mühendisliği Bölüm Başkanı Rafet Bozdoğan, İl Genel Meclis Üyeleri, Siyasi Parti temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kaynak: Editör:
 
 
 
 
Etiketler: Deremezra, Hasat, Festivali, Gerçekleşti,
Haber Videosu
Diğer Fotoğraflar
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Özlü Sözler
Ali ’ye düşman olan Allah’ a düşman olur.


Hz.Muhammed
Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Haber Yazılımı