Yazı Detayı
27 Şubat 2018 - Salı 12:34 Bu yazı 396 kez okundu
 
HER KADIN BİR ANNEDİR
C.Cahit AKBENİZ
 
 
 
 

Allah anne bedenini vesile kılarak insanı yaratır. Anne ve toplum insanın kişiliğini inşa eder. Annenin mükemmeliyetinden dolayı peygamberimiz “Cennet annelerin ayağının altındadır” sözünü söylemiş ve anneliğin ne kadar kutsal olduğunu belirtmiştir.

Kadın;  bizi dünyaya getiren, dünyaya getirdiği insanı besin değeri mükemmel sütü ile besleyen, gecenin her anında uykusunu bölüp bizim için uykusuz kalan, topluma katacağı insanın hiç tiksinmeden temizliğini yapan ve onu sarıp sarmalayan, onun iyi bir insan olması için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan, Allah’ın bizi yaratırken onu vesile kıldığı; senin annen, benimannem, bütün insanların annesine sen utanmadan sıkılmadan şiddet uyguluyorsun. Hatta onun canına kastediyorsun. Sen Allahtan korkmuyor, kuldan utanmıyorsan biz sana nasıl insan diyelim? Kusura bakma sen insan değil hatta hayvanda olamazsın olsa olsa mahlûksun.

 

 

Cemal Cahit Akbeniz

 
 
 
Etiketler: HER, KADIN, BİR, ANNEDİR,
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Özlü Sözler
Güzelliği sevdiği kadar, erdemi de seven bir insanı daha görmedim.


Yunus Emre
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


13
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Haber Yazılımı