Yazı Detayı
10 Mart 2018 - Cumartesi 17:45 Bu yazı 153 kez okundu
 
TAKKE DÜŞTÜ KEL GÖRÜNDÜ!
C.Cahit AKBENİZ
 
 
 
 

Bugüne kadar ülkemizde yaşanan terör olaylarını kimin yaptığını bilmediğimiz için, herkes bu olayı dış güçler yaptı diyerek bir ülkenin ismini söyleyemezdik. Amerika’da yapılan seçimlerde siyaset dışından birinin başkan seçilmesinden sonra başkanın acemiliği olsa gerek; teröristleri açıkça desteklemesi, bütçeye teröristler için para ayırması ve hatta teröristlere silah vermesi bütün dünyanın gözü önünde yaşanmaktadır. Şimdiden sonra terör olayı olunca terörün, Amerikalılar tarafından yapıldığını söyleyebiliriz. Çünkü takke düştü kel göründü.

UTANMAYANLARA AYIP OLMAZ

Amerikan Devleti dünyanın en güçlü devleti olduğu için, yaptıkları yanlışlıklar pek önemsenmiyor. Bu bakımdan Amerikan toplumunu bu hale getiren yönetici kadroları ile konuşurken çok dikkatli olmamız gerekir. Bir devleti idare eden kadrolar güvenirliklerini kaybedince daha büyük ses getirecek saçmalıklar yapabilirler. Geçmişte bu tür olayları yaşadık. Örnek olarak; Irak’ta toplu imha silahları var dediler ve Irak’a girdiler. Milyonlarca günahsız insanları öldürdüler.

Irak’ın uzun yıllar kendine gelmesi için çok büyük paralar harcamaları gerekiyor. Üstelik kendilerini perişan eden Amerikalıların Irak’ta attıkları kurşunları, savaşta harcadıkları bütün masrafları Iraklılar ödeyecek. Sizi haksız yere öldürüp attıkları kurşunların paralarını sizden alıyorlar. Ne kadar acı değil mi?

Ben 80 yaşındayım. 68 sene Amerikalılarının dünyada yaptıklarını yakından izleyen biri olarak sizlere şunu söyleyebilirim: Amerikalıların yaptıkları hiçbir savaşı kazandıklarını görmedim. Onların gayesi savaş kazanmak değildir, silah sanayini çalıştırarak para kazanmaktır. Bunun için büyük yalanlar söyleyerek, söyledikleri yalanları medya gücü ile algı haline getirmek sureti ile kendi söyledikleri yalanlara kendileri de inanırlar. Çünkü utanmayanlara ayıp olmaz.

Cemal Cahit AKBENİZ

 
 
 
Etiketler: TAKKE, DÜŞTÜ, KEL, GÖRÜNDÜ!,
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Özlü Sözler
İman hem nurdur hem kuvvettir, hakiki imanı elde den adam kânata meydan okuyabilir.


YILDIRIM BEYAZIT
Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


cemil_abi1_396167c26ab1dab973af.jpg
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Haber Yazılımı